Co to jest adblue na stacjach?

Adblue Gniew

Poradnik Klienta

Co toż istnieje adblue na stacjach? AdBlue istnieje wówczas znacznej wartości roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z organizmem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Pamięta obecne na punkcie redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Wytwarzany jest przez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Władysławowo

Z pośród wszystkich płynów adekwatnych do transportu jest nietoksyczny, przyjemny i niezawodny w postępowaniu. Tankuje się go do indywidualnego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W czasie kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą urządzone w ten program.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie a w który sposób można uzupełnić AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i zastosowanie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc występuje ich jeszcze bardzo. W pewnych krajach np. w Holandii można i skorzystać z automatów wybierających się przy autostradach. Nie każde samochody można zatankować bezpośrednio z dystrybutora. Niektóre pojazdy są za małą średnicę wlewu. Wtedy stoi nam tylko wlanie płynu bezpośrednio z butelki. Trzeba mieć, by nie rozlać. Płyn ten ma ogromne właściwości korozyjne. Adblue Władysławowo

Gdzie znajduje się wlew do AdBlue?

Czym nowszy projekt auta, tym łatwiejszy jest dojazd do wlewu AdBlue. Dostaje się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W starych pojazdach sposób ten nie był składany na etapie projektowania, przez co niebieski korek może uważać się w rozmaitych miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Potrafi obecne w znaczący sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej formie warto pamiętać pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do uzyskania w moc sklepach internetowych.

Adblue Władysławowo

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue jest szczególnie przystępna. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i włączamy zapłon. Po paru sekundach artykuł o brakującym płynie powinien zniknąć. To można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Trzeba wspominać o tym, że przy zbyt niewielkiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie otwarty.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą drogą jest zakup płynu w miarach hurtowych (przy 1000 l, cena za litr powinna wynieść tanio niż 1,3 zł). Wartość w mniejszych ilościach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić także na towary z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue ma dokładnie taki sam skład wtedy nie warto przepłacać.
Adblue Władysławowo

Dlaczego warto stosować AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić wiele pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 są gorsze zużycie paliwa o jakiś 3-4%, a silniki dobre z zasadą EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w znaczący sposób wydłuża czas między serwisowania pojazdów. Samochód przez dłuższy okres trwa pełną sprawność, co dokonuje się również na większą cenę podczas odsprzedaży. Osoby posiadające z AdBlue oddziałują na ochronę środowiska naturalnego, dzięki niższej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą pozycję otrzymują niższe opłaty drogowe w krajach Unii Europejskiej.
Adblue Władysławowo

Artykuł został zrobiony we harmonii Co to jest adblue na stacjach?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments