ciacho

Ciacho Sławno

Zachodniopomorskie

Ciacho to główna i sama z niewielu komedii, które wykonałem Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w skok na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z uwagą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser dany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w obecnym obrazie nieco odbiega od zwykłego charakteru swojej książek.

Ciacho Dziwnów

Nie przerywa on a głównego tematu zainteresowania – wciąż siedzimy w terenach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka jest daleko przebojową policjantką starającą się o awans. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco łączą jej plany. Znacznie mocno dowiadujemy się kto za tym pełnym gości i wrabia piękną policjantkę. Pozostaje pytanie: jaki temat była ta kobieta a jak bardzo potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Dziwnów

Przygoda z względem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do ogólnej radości. Poza wieloma zabawnymi rzeczami i dowcipnymi dialogami można usłyszeć także ważne przesłanie idące z filmu. Komedia pokazuje, że każdy, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może stać prawdziwym bohaterem, oraz dodatkowo każdy bez wyjątku zarabia na pewną miłość. Znaczenie obecne stanowi oddane w ciekawy, humorystyczny, a czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie są bardzo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co wszystek z nich na długo powstaje w pamięć, oraz i ich karykaturalność w ścisły rodzaj także bardziej podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z jednego początku interesuje i cieszy, że widz w napięciu oczekuje na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera wiele się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i szybkim, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Dobrze i rozpoznawalna obsada wtedy w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na wszelkim plakacie filmu tego reżysera można zauważyć znane osoby. Główna bohaterka – Basia jest wystawiana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Istnieje to mocna rola aktorki, ponieważ całkowicie czyni z wizerunkiem delikatnej i poukładanej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można zauważyć aktorkę w znacznie różnych formach. Z przodu na chwilę dodaje się ona w sztukę prostytutki, później przyznaje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można zaobserwować także dość „niegrzeczną” scenę, w której główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość dobrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można powiedzieć, iż nie traci ona lubych widzów. Nie tylko odtwórczyni głównej roli zarabia na przyjęcie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to jeszcze bardzo barwne postacie, które zasługują na równie dużą uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z dużymi upodobaniami seksualnymi, jak powszechnie świetnie znalazłeś się w komediowej roli. Marcin Bosak, w gospodarce Krzysia, znacznie dobro poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie wielkie znaczenie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała bardzo dużego zainteresowania. Jedno stanowi prawdziwe: każda z skóry na długo powstaje w pamięć, a jednak między innymi o to obecnie w filmach chodzi.

Ciacho Dziwnów

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede wszystkim złota do oglądania komedia, która nie chce od widza analizy i wspaniałego skupienia. Opowiada ciekawą sprawę w popularny dla użytkowników sposób, przy czym nie raz sprawy z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Istnieje to film, który warto sprawdzić nawet dla dobrej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z historią „Ciacho” Patryka Vegi to faktycznie łatwy sposób na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera wielkiego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można pozwolić za dobry.

Ciacho Dziwnów

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments