Dlaczego warto inwestować w srebro?

Dlaczego warto inwestować w srebro?

Warto przeczytać

Jest wiele sposobów na oszczędzanie. Wszystkie obciążone są pewnymi ryzykami, ale też pozwalają uzyskać określone korzyści. Warto więc wybierać takie metody inwestowania, które najlepiej odpowiadają aktualnej sytuacji gospodarczej. Ciekawym sposobem na ochronę kapitału może być zakup srebrnych monet. Dlaczego? Sprawdź sam.

Na czym polega inwestowanie w monety wykonane ze srebra?

Inwestowanie w srebro może być bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę sklepu, który oferuje sprzedaż srebrnych monet. Znaleźć tam można kilka lub kilkanaście najczęściej spotykanych egzemplarzy o określonej zawartości srebra. Na podstawie aktualnych kursów giełdowych ustalana jest wartość tych monet. Właśnie po tej cenie można je zakupić, a następnie odebrać osobiście lub otrzymać pocztą.

Podobnie łatwo jest sprzedać posiadane monety kolekcjonerskie. Wystarczy wejść na tę samą stronę i wpisać, ile egzemplarzy zostanie wysłanych. Na tej podstawie wyliczona zostanie wartość transakcji, a po odebraniu i sprawdzeniu przesyłki przez firmę, środki zostaną od razu przelane na wskazane konto.

Jak więc widać, mechanizm inwestycyjny jest bardzo prosty i pozwala w dowolnej chwili spieniężyć posiadane oszczędności.

Zalety inwestowania w srebro

Taka inwestycja posiada sporo zalet. Do najważniejszych z nich należy:

  • uniezależnienie się od walut,

  • brak wpływu inflacji na wartość posiadanych monet,

  • możliwość przechowywania oszczędności w domu, a nie w banku,

  • ogromna płynność surowca,

  • stabilność kursu zapewniająca brak ponoszonych strat,

  • brak dodatkowych opłat i obciążeń.

Kilka z powyższych punktów wymaga dokładniejszego omówienia.

Uniezależnienie się od walut oraz inflacji

W czasie pandemii wiele państw musiało dokonać trudnych wyborów. Doprowadziło to do drukowania pieniędzy i ich pompowania w gospodarkę. W ten sposób znacząco zmniejszono negatywne efekty wprowadzanych obostrzeń. Jednak również z tego powodu bardzo mocno zwiększył się poziom inflacji. W większości krajów osiągnął on poziom niespotykany od ponad trzydziestu lat.

Co oznacza wysoka inflacja? Wartość każdej złotówki, euro lub dolara traci relatywnie na wartości. Co roku koszyk zakupów za sto złotych będzie coraz mniejszy i mniejszy. Co istotne, wyliczana inflacja nie zawsze odpowiada rzeczywistej utracie wartości pieniądza, przez co problem ten jest jeszcze poważniejszy.

Tylko jedna transakcja

Przy zakupie monet dochodzi tylko do jednej transakcji. Inwestor nie musi otwierać i posiadać konta maklerskiego. Nie jest zmuszony też do ponoszenia dodatkowych kosztów. Jest to duża zaleta w porównaniu do wielu innych produktów, jak na przykład lokat, inwestycji giełdowych czy nawet obligacji państwowych. W przypadku zakupu srebrnych monet nie posiada się żadnego konta, wobec czego nie grożą żadne dodatkowe opłaty.

Srebro to idealna odpowiedź na rosnącą inflację

Przy rosnącej na całym świecie inflacji, żadna waluta nie stanowi bezpiecznej przystani. Jedynym sposobem na ochronę rzeczywistej wartości pieniądza, jest zakup jakichś surowców. O ile popularne złoto i platyna potrafią znacząco zmieniać swój kurs w zależności od sytuacji na świecie, o tyle srebro zachowuje się bardzo stabilnie i w długim okresie czasu nie powinno przynosić strat. Z tego też powodu srebrne monety to idealna metoda trzymania oszczędności.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments