Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Poradnik Klienta

Prowadząc działalność gospodarczą lub kiedy jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, opłacamy składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to obowiązkowe składki, które odprowadzać musi każdy prowadzący działalność obywatel. Z tych comiesięcznych wpłat do ZUS korzystamy w w sytuacji gdy odwiedzamy lekarza, pobycie na zwolnieniu itp. Ale osoby, które szczególnie dbają o swoje zdrowie oraz komfort leczenia, mają jeszcze dodatkowe rozwiązanie.

W ostatnich latach w zastraszającym tempie otwierają się przedsiębiorstwa, które reklamują dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu dodatkowe ubezpieczenie zapewni nam droższy standard opieki medycznej, krótsze okresy oczekiwania na poradę u specjalistów, a także dają możliwość skorzystania z odpłatnych zwolnień chorobowych.

Wartości tego typu świadczeń nie są zbytnio duże. Standardowe polisy rozpoczynają się od 140zł brutto jak widać nie jest to zbyt uciążliwy wydatek a w sytuacji kryzysowej sytuacji ekspresowo może okazać się, że były to świetnie ulokowane pieniądze.

Należy więc poważnie zastanowić się nad tego typu ubezpieczeniem. może okazać się bardzo ważne w przypadku gdy utracimy zdolność do wykonywania zawodu i zarobku.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments