Hartowane szkła Nowe Warpno

Poradnik Klienta

Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Właśnie zdobył nowy smartfon a pierwsze, o czym pomyślałeś, to ochronienie jego wyświetlacza powłoką ochronną. Zdecydowałeś się na szkło hartowane, lecz szukając dobrego produktu natknąłeś się na oznaczenia: 2D, 2,5D, 3D i myślisz się, które są pomiędzy nimi moce? W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, czym cechują się poszczególne rodzaje szkieł ochronnych.

Hartowane szkła Trzcińsko Zdrój

Szkło hartowane 3D – następca tradycyjnych szkieł ochronnych?

Jak narodził się pomysł szkła hartowanego 3D? Albo toż najnowocześniejszy wynalazek producentów powłok ochronnych na ekrany urządzeń mobilnych, który wyprze poprzednie formy?

 

zamów kuriera Expres poczta

– Projektanci nowych telefonów oferują modele o coraz nowocześniejszym wyglądzie i niepowtarzalnych kształtach. Wysokie i zgrabne sylwetki obudowy i przede każdym bardzo zaokrąglone na ścianach wyświetlacze sprawiają, że smartfony wyglądają po prostu dobrze i pięknie się sprzedają. Specjalne kształty wymagają jednak specjalnej ochrony. Zwykłe szkło hartowane 2D nałożone na monitor nie stanowi w bycie przykryć go w pełni, najmniejsze elementy ekranu, czyli boki, nadal pozostaną niezabezpieczone. Właśnie dlatego producenci akcesoriów ochronnych zaprojektowali kolejno szkła 2,5D oraz 3D, o mniej czy dużo zagiętych krawędziach, by chroniły ekrany dotykowe na wszelkiej powierzchni – tłumaczy przedstawiciel sklepu internetowego Nasmartfona.pl, oferującego bogaty asortyment szkieł i folii ochronnych na urządzenia przenośne.
Hartowane szkła Trzcińsko Zdrój

Czym więc różnią się poszczególne rodzaje szkieł hartowanych? Przede każdym kształtem, ale jeszcze sposobem mocowania i oczywiście ceną. Szkło hartowane 2D zrealizuje nasze znaczenie w sukcesu telefonów z płaskim ekranem, lecz nie będzie wystarczającą ochroną dla modeli z grubymi krawędziami. Tutaj zalecane są produkty 3D. Szkło typu 2,5D to prosty następca powłok 2D, który doskonale wykona swoją karierę w sukcesu ekranów płaskich i lekko zaokrąglonych na ścianach. O w niniejszym punkcie wspomnieć, że wymienione wysoko efekty mogą u niektórych producentów być pod nowymi nazwami, a mianowicie: szkło hartowane płaskie, szkło hartowane z ramką, szkło hartowane UV. Wyniki są te też, inne stanowi ich oznaczenie.
Szkło 2D, 2,5D, 3D – charakterystyka
Hartowane szkła Trzcińsko Zdrój

Szkło 2D to szkło płaskie. Jest najspokojniejszym i najtańszym rozwiązaniem danym do modeli telefonów z płaskim wyświetlaczem. Do jego montażu niechciane są żadne dodatkowe akcesoria. Jego końce nie są zaokrąglone, jest więc ryzyko, że łatwo zacznie się przy krawędziach kruszyć.
Szkło 2,5D to szkło z ramką, przykrywa cały wyświetlacz telefonu wraz z jego oprawką. Dodatkowo krawędzie są lekko zaokrąglone, a poprzez to kilka wrażliwe na zużycie. Warstwa kleju jest zamontowana ale na barwionej ramce, co w sukcesu produktów gorszej sytuacje może przynosić ich stopniowe odklejanie się od wyświetlaczy, natomiast w skutkach ekskluzywnych firm nie powinno to korzystać miejsca. Takie szkła pasują do wszelkiego rodzaju etui, niezależnie z tego, jak dużo krawędzie pokrowca nachodzą na wierzch urządzenia.
Hartowane szkła Trzcińsko Zdrój

Szkło 3D, zwane niekiedy szkłem hartowanym UV lub szkłem pełnym. Istnieje zatem produkt najdroższy spośród wszystkich trzech i o najtrudniejszym sposobie montażu, wymagającym naświetlania lampą UV. Przeznaczone jest do smartfonów o zakrzywionych krawędziach, dzięki naszej specyficznej formie idealnie łączy się do pełnych boków wyświetlacza, zapobiegając go z wszelkiej strony. Szkła 3D zapewniają więc najlepszą ochronę mocno zaokrąglonych wyświetlaczy. Należy zawsze mieć, że ich tworzenie eliminuje możliwość zakładania etui nachodzących na początek smartfona, gdyż będą one negować i sprzedawać szkło ochronne 3D.

Hartowane szkła Trzcińsko Zdrój

zobacz również Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments