Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Polanów

Zachodniopomorskie

Współczesna stomatologia idzie na zdobycie wspaniałych efektów nawet przy długich brakach zębowych.

Implanty zębowe Police

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy zachodzi konieczność usunięcia całego zęba wraz z jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Teraz do możliwości mamy trzy podstawowe propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Police
mosty protetyczne Police
ruchome protezy zębowe Police

Każda z tych drogi jest własne walory oraz minusy, dlatego warto zapoznać się z nimi przy przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Braki w łuku zębowym? Warto uzupełnić je jako łatwo!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Prawdopodobnie stanowić ostatnie więcej kwestia chorób dziąseł, na przykład paradontozy. I usunięcie zęba może istnieć rezultatem jego uszkodzenia mechanicznego, na przykład pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się braki w łuku zębowym, warto uzupełnić je jako wcześnie. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest niebagatelny wpływ na zgryz, a może mówić nie właśnie do punktów z żuciem, ale oraz do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może uzyskać oraz do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

A wtedy, gdy pojawia się brak w łuku zębowym, o jego czemuś warto przemyśleć jak już – czyli w takim wypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe traktowane są za najskuteczniejszą metodę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega więc na czemuś braku przez wszczepienie implantu w mieszkanie dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu osadza się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty zębowe są uzupełnieniami trwałymi, które mogą posłużyć nawet na ponad 20 lat. Zezwalają na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak toż jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do uzupełnienia jednego czy kilku braków. Takie rozwiązanie kieruje się oraz w przypadku bezzębia – wtedy uczy się kilka implantów, na których przenosi się na stałe specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich doskonała wartość. Jeden wszczep wraz z koroną to koszt od jakiś 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to także popularny metoda na uzupełnieni brakujących zębów. Obejmują one alternatywę dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na pewne. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego otrzymuje się specjalne uzupełnienie, najczęściej stworzone z porcelany, które osadzane jest na bliskich dla braku zębach – w wyniku tworzy konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak pragnie być otoczony zębami posiadającymi korzenie – toż oczywiście zwane zęby filarowe. Zęby obecne są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy wskazane jest zarówno stworzenie ich pomagania kanałowego. To brak tej drogi, ponieważ często przydatne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po zakończeniu mostu protetycznego stanowi wysoce atrakcyjny – stanowi on niemalże nie do odróżnienia od indywidualnych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów podobnie stanowi mocna – mogą one zapewniać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej od jakiś 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jakąś sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia opcja to protezy ruchome, na przykład zbudowane z akrylu. To popularni rozwiązanie na uzupełnienie braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może tworzyć ból w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a też trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z zastosowaniem specjalnych preparatów Również nie zapewnia ona tak bogatej moce jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane modele protez ruchomych są finansowane przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Police

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments