Jak wypełnić wniosek kredytowy?

Jak wypełnić wniosek kredytowy?

Artykuł Miesiąca

W życiu każdego z nas przyjdzie moment, w którym zapadnie decyzja o zakupie własnej nieruchomości, czy zainwestowaniu w nowy samochód lub sprzęt AGD. Okazuje się, że wiele rzeczy możemy zrobić sami, nie mniej jednak większe wydatki, działają na nas dość demotywująco. Wiąże się to z tym, że często w takiej sytuacji niezbędna jest profesjonalna pomoc, w postaci wsparcia finansowego. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak zgłoszenie się o nią do banku. Bank może nam udzielić kredytu lub kredytu hipotecznego o ile odpowiednio przygotujemy i wypełnimy wniosek kredytowy. Jak zrobić to samodzielnie, a także kto może nam w tym pomóc?

Jakie dane podać we wniosku kredytowym?

Jeśli już zapadła decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego, albo innego kredytu, na samym wstępie stajemy przed koniecznością wypełnienia odpowiedniego wniosku. Wówczas nie zależnie od tego, czy wniosek ten będziemy wypełniać online, za pośrednictwem telefonu czy stacjonarnie w oddziale banku, należy wiedzieć, jakie dane musimy podać. Lepiej się do tego odpowiednio przygotować, by uniknąć niechcianych komplikacji i nerwów. Tak więc, musimy mieć w gotowości następujące informacje:

  • dane osobowe- jak imię, nazwisko, pesel, numer i seria dowodu tożsamości
  • dane teleadresowe- jak adres zamieszkania i telefon kontaktowy
  • stan cywilny i liczbę dzieci na utrzymaniu
  • wysokość dochodów, wraz z potwierdzeniem i rodzajem formy zatrudnienia
  • całkowite, miesięczne koszty utrzymania- czyli wszystkie rachunki za wodę, czynsz i prąd
  • inne zobowiązania- czyli czy mamy już zaciągnięty kredyt, a także czy jesteśmy zobowiązani alimentami
  • kwotę kredytu- wraz z preferowanym okresem spłaty zadłużenia

Oczywiście, należy się liczyć z tym, że lista wymagań może być o wiele dłuższa, a wszystko to uzależnione jest od wymagań banku. Dobrze jest więc w tym momencie już, skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który wszystkie bankowe procedury ma w przysłowiowym małym palcu.

 

Jak wypełnić wniosek kredytowy?

Skoro przebrnęliśmy już przez wstępne podanie informacji, należy się odpowiednio przygotować do wypełnienia wniosku kredytowego, by bank mógł zbadać naszą zdolność kredytową. Znów jeśli zdecydujemy się na pomoc doradcy finansowego, będzie on wstanie szybko wyliczyć naszą zdolność kredytową, jeszcze przed złożeniem wniosku, dzięki czemu ryzyko odrzucenia go przez bank spada do minimum. Jeśli jednak zdecydujesz się na samodzielność, pamiętaj, że pośpiech jest złym doradcą, zwłaszcza gdy zależy ci na sporej sumie pieniędzy. Podawaj tylko tej informacje, które są prawdziwe, gdyż wszelkie nieprawidłowości, bank szybko zweryfikuje, a w konsekwencji odmówi ci kredytu i narazi na kłopoty z prawem. Za podanie nieprawdziwych informacji możesz zostać ukarany nawet karą pozbawienia wolności od 3 do 5 lat. O przyznaniu ci kredytu, zadecyduje także twoja historia w BIK, a także niezbędne załączniki, które musisz dołączyć. Raport z bazy BIK pomoże ocenić bankowi, z jaką osobą ma on do czynienia. Dodatkowo niezbędne będzie potwierdzenie, że na nasze konto miesięcznie wpływa określona kwota wynagrodzenia. Jeśli masz na koncie inne raty, koniecznie potwierdź, że spłacasz je w terminie, co pozwoli bakowi ocenić, że udzielone ci wsparcie finansowe, również będzie spłacane w terminie.

Może jednak warto skorzystać z pomocy?

Wnioski kredytowe potrafią być niezwykle skomplikowane, a jeden błąd, może przekreślić twoje szanse na dostanie kredytu. Warto więc skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który dodatkowo ma w swojej ofercie możliwość udzielania porad online, co znacznie ułatwi pracę z nim. Jednym z takich doradców, może być np. Jakub Szwedo doradca kredytowy Szczecin, który cieszy się niezwykle dobrą opinią, wśród swoich dotychczasowych klientów. Pomoże on obliczyć twoją zdolność kredytową, a także przedstawi i obiektywnie zarekomenduje różnorodne produkty bankowe. Dodatkowo przejmie na siebie odpowiedzialność za wypełnienie wniosku kredytowego i pobraniem raportu z bazy BIK. Z taką pomocą, szanse na to, że dostaniesz niezbędny kredyt, są na prawdę wysokie.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments