lekarz, doktor, ginekolog, ciąża, zdrowie

Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Zdowie i uroda Zdrowa żywność Zdrowie Zdrowie i medycyna zdrowie i uroda

Potwierdzenie ciąży u kobiety jest bardzo często efektem przypuszczeń i podejrzeń każdej przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Samo zatrzymanie miesiączki nie jest jednakże jedynym sygnałem, który wskazywałby ciąże. Lekarze ginekolodzy przeprowadzają także badania umożliwiające stwierdzenie ciąży.


Kiedy lekarz ginekolog może stwierdzić ciąże?

Przyszła mamusia chce dowiedzieć się o zajściu w ciąże możliwie jak najszybciej. Jednak takim pierwszym sygnałem poczęcia jest częstokroć spóźniająca się miesiączka. O ciąży dowiedzieć się możemy nie wcześniej aniżeli miesiąc po zapłodnieniu. I dopiero wtedy zaleca się wykonywanie testów ciążowych. W przeciwnym razie mogą one nie przedstawić prawdziwego wyniku.

Jeśli jednakże chcemy dowiedzieć się o o ciąży nieco wcześniej, możemy wybrać się do ginekologa. Ten zleci badanie krwi ,które wykaże ilość hCG. Hormon jest wydzielany już 48h od zapłodnienia.

Zbyt niska wartość hCG znaczy, że nasza komórka jajowa nie zagnieździła się lub wystąpiło wczesne poronienie. Natomiast w sytuacji jego zbyt wysokiej wartości można mieć do czynienia z ciążą zaśniadową – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki.

Nim lekarz otrzyma wyniki naszych badań przeprowadzi również badanie palpacyjne. Objawami ciąży może być rozpulchnienie pochwy a oprócz tego zasinienie a także rozpulchnienie szyjki macicy. Może wykonać również dopochwowe badanie USG. Poprzez takie badanie możliwe jest stwierdzenie ciąży od 4 tygodnia. Pierwsze badanie USG będzie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to wyznaczony będzie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments