Kino

Kino Koszalin

Zachodniopomorskie

Czy warto oglądać proste i słabe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, odpowie nie warto, bo szkoda czasu, i przede każdym pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najtańszych nie należą). A jednak jest tyle innych źródeł, dzięki jakim można zobaczyć wybrany film oraz na dodatek tańszym kosztem.

Kino Dziwnów

 

Pytanie, więc czy ponieważ nie są to jakieś wielkie koszty, można zatem dać sobie na oglądanie naturalnych i niskich filmów? Czy faktycznie możesz z wszelkim przekonaniem powiedzieć istniejesz właśnie wspaniałym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej prac! Jeżeli planujesz, że właśnie, to znawcą chyba nie jesteś! Przedstawiasz się tylko za niego, zaś to natomiast różnica.

wejdź

Ostatnio, szczególnie w intrenecie nie sposób przeoczyć uwag tych ludziach użytkowników filmowych tworzących się za dobrych koneserów kina. Mają przecież niezawodnym sposobem w struktur krytyki, która bardzo często wyłącznie z firmy ją przypomina, w rzeczywistości jest jedynie wiadrem pomyj i falą zasłużonego albo nie hejtu. To wydarzenie pseudo-filmowej krytyki w internecie nie wzięło się przecież znikąd. I tu niestety nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, czy nawet poziom inteligencji. Problemem jest raczej podejście samego krytyka, czy recenzenta do przedmiotu analizy i niezachwiana wiara we swoje głosy i opinie.

Kino Dziwnów

Otóż, próbując naświetlić ten ważny problem można dojść do wniosku, że wynika on często z przesadnego krytycyzmu, oraz tenże wywoływany jest zazwyczaj faktem oglądania jedynie tego, co należy do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to świadczy wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych lub daj złych – to jednak niczemu nie służy? A w myśli wielu negatywnie przychodzi na stworzenie gustu filmowego.

Kino Dziwnów

A wszak jest inaczej. Jeśli tylko osoba wydająca myśl o filmie ogląda wszystko, to co ciekawe, niezwykle szybko traci się w przekonaniu, że wszystkie filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W ten forma można szybko orzec, że średniej klasy film jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w dowolnej skali trzeba być dla tej skali pewne odniesienie. Im odpowiedniejszy krytyk czy recenzent, tym bardzo odniesień na jego skali, zaś tymże jednym lepsze są jego uwagę. Potrafiło się to wydawać, że tylko krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie możliwe złe filmy. Niech oni ćwiczą się za nas! Otóż nie! Zwykły odbiorca, a szczególnie ten różniący się w internecie swoimi stanowiskami na problem obejrzanego filmu nie powinien stronić od filmów przeciętnych, i nawet złych.
Czy to chodzi o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz oczywista nie! Chodzi raczej tu o stałe życie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest niski, a wtedy sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To sprawianie powinno zwrócić dwa podstawowe skutki: po kluczowe będziesz mógł spokojnie sprecyzować, dlaczego dany film jest nieudany, jakie błędy powiedzieli jego autorze, i po drugie w ten sztuczka z całą pewnością jeszcze bardzo uznasz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich dużo dużo zarówno plusy, lecz również i minusy. Chociaż plusy powinny przeważyć. Teraz można tenże proces zestawić z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy i wtedy minusy, jaka spośród nich przeważy, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba dysponować zarówno minusami i plusami. Wówczas nie jest dodatkowe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Dziwnów

Posiadając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy zapoznaje się, iż są takie filmy, jakie nie zachwyciły go w taki rozwiązanie, jakby tenże tego wyglądał, a ich liczba artystyczna jest doskonała oraz stanowić może nastąpią do rodzaju innemu użytkownika. Nie nieco, że doceni ich kunszt, to wykonam się w nim wiedzę, że najczęściej żaden osąd nie jest unikatowy i gotowy, więc reakcję na pytanie czy warto oglądać proste i słabe filmy powinna zawierać – Warto! A jeśli dzielisz się swoimi wolami w internecie więc bierzesz taki obowiązek.

Kino Dziwnów

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments