Leasing maszyn - jak wybrać najlepszy?

Leasing maszyn – jak wybrać najlepszy?

Warto przeczytać

Leasing maszyn z każdym kolejnym rokiem zyskuje na znaczeniu, a wszystko za sprawą korzyści, jakie przynosi przedsiębiorcy. Jest to bardzo wygodne, opłacalne rozwiązanie, z którego w dodatku mogą skorzystać zarówno małe, jak i duże podmioty gospodarcze. Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnej oferty i jak w praktyce wygląda leasing urządzeń? Wyjaśniamy te i wiele innych istotnych kwestii!

Leasing maszyn – jak wybrać najlepszy? Wszystko co powinieneś wiedzieć 

O leasingu mówi się zazwyczaj głównie w kontekście samochodów, ale nie oznacza to bynajmniej, że tego typu forma finansowania nie dotyczy także innych przedmiotów. Dobrym przykładem jest między innymi leasing maszyn produkcyjnych, leasing maszyn cnc czy też leasing maszyn przemysłowych, który cieszy się rosnącą popularnością. Jeśli więc ktoś prowadzi firmę i nie chce od razu kupować sprzętu, warto przemyśleć właśnie opcję leasingu. 

Leasing maszyn – na czym polega?

W pierwszej kolejności najlepiej wyjaśnić, czym dokładnie jest ten produkt finansowy, a także jak działa w praktyce. Leasing maszyn to nic innego, jak umowa między przedsiębiorcą a firmą leasingową, która określa warunki przekazania maszyny w zamian za wniesienie przez leasingobiorcę wkładu własnego oraz opłacanie rat leasingowych, aż do momentu wykupu danego przedmiotu. Leasing maszyny pozwala więc korzystać ze sprzętu w ramach działalności gospodarczej od razu, ale płatność jest rozłożona na raty, dzięki czemu przedsiębiorca nie traci płynności finansowej. Leasing jest przeznaczony zarówno dla nowych, jak i długo funkcjonujących firm, niezależnie od ich wielkości. Kluczowe są możliwości oraz potrzeby samego przedsiębiorcy. Na rynku dostępnych jest jednak tak wiele ofert leasingu różnego rodzaju maszyn, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. 

Kiedy warto wybrać leasing maszyn?

W grę wchodzi zarówno leasing maszyn używanych, jak i nowych. W przypadku tych pierwszych mówimy nawet o kilkudziesięcioletnich urządzeniach, wiele z nich sprowadzanych jest z zagranicy. Pozwala to na obniżenie kosztów, przy jednoczesnym korzystaniu ze sprzętu, co powoduje, że firma może zarabiać i się rozwijać. Chodzi tutaj o maszyny budowlane, rolnicze, leśne, drukarskie, do obróbki drewna, metalu czy kamienia i wiele innych. Jak więc widzimy, przekrój jest szeroki i to dla każdej możliwej branży. Przy wyborze danej oferty warto zwrócić uwagę na koszt maszyny wraz z odsetkami, okres spłaty oraz rodzaj rat (malejące, rosnące, stałe, sezonowe itd.). 

Leasing maszyn – największe zalety 

Największym plusem leasingu maszyn jest możliwość wliczenia wszelkich wydatków do kosztów uzyskania przychodu, a tym samym zmniejszenia należnego podatku z działalności. Leasing urządzeń nie obniża ponadto zdolności kredytowej, a przy tym nie wymaga spełnienia tak wielu formalności, jak np. przy zaciąganiu kredytu czy pożyczki bankowej. Z całą pewnością leasing należy do najlepszych możliwych sposobów finansowania sprzętu firmowego, tym bardziej jeśli przedsiębiorca zadba o wszystkie szczegóły i dokona świadomego wyboru oferty leasingowej w sprawdzonej firmie. 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments