poczta kurier

Poczta kurier Jastrzębie-Zdrój zamów online

Śląskie

Z powodu wzrastającego rytmu życia i większej popularności płatności internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku oferty kuszą nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Pszczyna może być naprawdę proste i naprawdę może ulepszyć nasze życie. Co warto wiedzieć o wysyłaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie będą plusy takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki zdarzają się przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Pszczyna

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane przesyłki, to te o niewielkich gabarytach. Chociaż przetransportowanie ich samemu na pocztę może nie jest, aż takie trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego domu przez kuriera wiele ułatwia. Możemy oszczędzić przy okazji czas i nasze nerwy, ponieważ czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie małej paczki to jedynie kilka elementów, w pierwszej kolejności trzeba złożyć zlecenie na kuriera, zapakować paczkę zgodnie z wymaganiami a następnie zaczekać aż Poczta kurier Pszczyna pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość przejąć od nas paczkę już tego samego dnia, jeśli zrobiliśmy zamówienie przed południem, albo dnia kolejnego. Ma to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na dostarczeniu przesyłki do celu na czas. Zwyczajowo moment dostarczenia przesyłki to 24 godziny w kolejnym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Gdy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy wiele przesyłek w ciągu miesiąca warto skorzystać z opcji wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to okroić liczbę dokumentów. Dodatkowo mamy wtedy opcję otrzymania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu tak wielu przesyłek na pewno zauważymy również korzyść z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio spod naszego miejsca zamieszkania. zawiezienie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu i wymagało od nas siły, szczególnie kiedyprzesyłki sporo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych jest mniejsza niż opłata za każdą z przesyłek z osobna. Dlatego gdy potrzebujemy nadawać znaczące ilości przesyłek powinniśmy skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Transport palet

A co w sytuacji, gdy produkt który musimy nadać zajmuje naprawdę dużo miejsca oraz sporo waży? Opłacalnym wyjściem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się właściwie od wysłania normalnej przesyłki. Także musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć pakunek i umożliwić kurierowi odbiór. Ze względu na wymiary przesyłki powinniśmy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do miejsca składowania ładunku.

Warto pamiętać, że wyliczając rozmiary przesyłki oraz masę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Przeciętna euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety będą mogły zmienić swoją masę pod wpływem wody, dlatego najlepiej nie zbliżać się do granicznej wagi przesyłki. Wybierając paletę na której prześlemy towar, sprawdźmy czy będzie ona w zadowalającym stanie. Zepsuta paleta nie będzie stanowić wystarczającego zabezpieczenia i produkty na niej mogą ucierpieć. Gdy okaże się, że paleta nie była cała w momencie nadania przesyłki, możemy mieć trudności z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Najczęstsze zasady przygotowywania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne wymagania dotyczące rozmiarów, zabezpieczenia przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego warto zapoznać się z nimi przed złożeniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości przesyłki i jej wymiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie przesyłki z delikatną zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Pszczyna chce żeby wszystkie przesyłki były traktowane z delikatnością, jednak musimy pamiętać, że w trakcie przewozu nasza przesyłka może się przewracać lub zostać zgnieciona przez pozostałe przesyłki.

Inną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Pszczyna odbierając paczkę musi również ten dokument otrzymać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić podczas kurier już czeka. Tym samym przedłużamy czas odbioru przesyłki i w skali całego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dojechać. Dlatego powinniśmy myśleć nie tylko o sobie, ale również o pozostałych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Pszczyna .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę