Sprzedaż ziemniaków Vineta Mieszkowice

Zachodniopomorskie

Ziemniak jest warzywem mocno zakorzenionym w kultur kulinarnej nie tylko Polski, ale i pełnej północnej części Europy. Z pewnością ich rozpowszechnienie przyczyniło się do ograniczenia klęsk głodu, jakie w dawnych wiekach dotykało biedniejsze warstwy ludności. Obecnie jesteśmy dostęp do licznych odmian o różnych wartościach i życiu.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Pyrzyce

Vineta to wczesna odmiana ziemniaków, przedstawiająca się znacznie ostrym zapachem oraz dużymi walorami kulinarnymi. Też są one odporne na susze, dzięki czemu bulwy nie ulegają uszkodzeniu przy niesprzyjającej dla uprawy pogodzie i chronią swoje zalety.
Sprzedaż ziemniaków Vineta Pyrzyce

zamów kuriera Expres poczta

Ziemniak Vineta – czym się wyróżnia?
Ziemniaki odmiany Vineta należą do typu konsumpcyjnego A/B, zwanego także pośrednim, sałatkowo-ogólnoużytkowym. Skórka bulw jest zupełnie chropowata, i mający 12,7% skrobi miąższ jest jasnożółty, lekko rozsypujący się po ugotowaniu. Doskonały smak sprawia, że bogata je jeść nawet bez dodatków – wystarczy odrobina soli, jak przy ziemniakach z centra.
Bulwy koncentruje się wczesną jesienią; świetnie się przechowują, długo zachowując doskonałą formę konsumpcyjną natomiast nie tracąc swoich zalety. Ponadto określają się długim okresem spoczynku, co minimalizuje ryzyko niechcianego kiełkowania podczas magazynowania. Dzięki temuż w bulwach nie dochodzi też do syntezy ogromnych mierze niebezpiecznej dla zdrowia solaniny (choć tu pierwsze jest chronienie ziemniaków w noce. Należy również myśleć o usuwaniu zzieleniałych części bulwy przed ich obróbką termiczną).

Uprawa ekologiczna
Odmiana Vineta prezentuje się niewielką podatnością na choroby takie jak zaraza ziemniaczana czy rdzawa plamistość, dzięki czemu znakomicie przydaje się do pielęgnacji ekologicznych, w których nie stosuje się chemicznych środków ochrony roślin i sztucznych nawozów. Tradycyjne, sprawdzone metody uprawy doskonale sprawdzają się przy tej zmianie, gwarantując dobry smak prawdziwego ziemniaka i pełnię wartości odżywczych.
Nasze ziemniaki pochodzą jedynie ze doświadczonego, ekologicznego gospodarstwa, będącego wymagane certyfikaty. Ponadto wybierając je, dobrze wiesz, jaką formę ziemniaka otrzymasz, nie ryzykując, że każda gra będzie brała całkiem inne strony, jak wtedy się daje w sukcesu ziemniaków przydatnych w marketach. Wydaje Ci to gwarancja zapachu i liczbie tych warzyw.
Sprzedaż ziemniaków Vineta Pyrzyce

Niedoceniane źródło wartości odżywczych
Ziemniaki typu A/B są nieco zwarty, delikatnie rozsypujący się miąższ, dzięki czemu znakomicie kształtują się do zup, klusek a na puree. Świetnie smakują i gotowane, pieczone i w sytuacji domowych frytek. doskonale sprawdzają się zarówno jako składnik tradycyjnych dań kuchni polskiej, kiedy i potraw bardziej egzotycznych, takich jak tajskie massaman curry, w którym ziemniaki pełnią istotną rolę.

Ziemniaki są bardzo przystępnym warzywem w Polsce, jednocześnie bawiąc się niezbyt dobrą popularnością w dobie mody na diety niskowęglowodanowe. Warto zawsze mieć, że zamknięta w ziemniakach skrobia jest lekka i niebezpieczna dla przewodu pokarmowego, oraz one jedyne są źródłem cennych składników odżywczych, takich jak potas. Co ciekawe, ziemniaki są także źródłem witaminy C – już cztery średnie sztuki pokrywają dzienne zapotrzebowanie dorosłej kobiety na ten cech.
Będąc źródłem spokojnych oraz trudnych węglowodanów, szybko dodają siły i wzmacniają na długo. W zintegrowaniu z nowymi warzywami i źródłem roślinnego czy zwierzęcego białka stanowią pełnowartościowy posiłek. Ponadto określają się jedną z prostszych wartości energetycznych spośród produktów skrobiowych wchodzących na własne stoły. Tworzy ona zaledwie około 60 kcal/100 g.
Ziemniaki coraz częściej pojawiają się jako składnik prozdrowotnych jadłospisów, takich jak dieta Gersona czy diety uważające na punkcie detoksykację organizmu.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Pyrzyce

Wybierając ekologiczne ziemniaki Vineta możesz korzystać gwarancja, iż na Twój talerz trafi produkt najwyższej klasy, wolny od sztucznych nawozów, pestycydów i herbicydów narzekających na dłuższą metę negatywny nacisk na bliskie zdrowie. Poza ich ogromny smak oraz wady kulinarne rezygnują spośród nich ogromny dodatek do wszystkiego posiłku i składnik wielu potraw.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Pyrzyce

zobacz również Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments