Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Stomatologia estetyczna Suchań

Zachodniopomorskie

Jeszcze dużo osób czerpie z zabiegów z działu stomatologii estetycznej, by zajmować się pięknym widokiem swoich zębów. Jednak czy są one bezpieczne dla niemowlęta? Warto wprowadzić się z niezwykle przystępnymi sposobami i zobaczyć czy są one polecane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Barlinek

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna trzyma w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), natomiast jej ostatecznym celem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych sposobów w ramach stomatologii estetycznej uznaje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Sposób ten odbywa się zwykle przy zastosowaniu specjalnej ochrony na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z tanią zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, a otrzymany wynik istnieje od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Barlinek

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje zniszczeń w tkance szkliwa, niemniej ale po sposobu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (głównie na zima). Wybielanie może jeszcze skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany sposób może stworzyć nierównomierne lub nadmierne wybielenie też że stanowić przyczyną mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Barlinek

Według unijnej dyrektywy z 2012 roku, a także Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z zastosowaniem określonych środków chemicznych w podobnym stężeniu jest wprawdzie bezpieczne dla zdrowia, tylko pewno stanowić używane wyłącznie u osób pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie radzi się również wybielania postaciom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na leczeniu różnego typu osadów (pochodzących z kawy, herbaty, papierosów a indywidualnych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie winno być pasztetu spośród obecnego standardu osadami. Sam brak jest pewny, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego dokonaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do działania piaskowania u niemowląt jest jeden jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowląt są one gwarantowane poprzez lakowanie.

Skaling z kolei liczy na leczeniu kamień nazębnego łączącego się w końcu szyjek zębowych – z dziedzin korony (powszechnie wykorzystywany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesu skalingu w istocie nie ma przeciwwskazań do sprawiania go u dzieci. Jeśli zachodzi taka problem, więc silna go sporządzić dodatkowo będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to niewielka płytka kompozytowa lub zbudowana z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba od jego wysokiej (wargowej) strony. Z kolei korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sumie zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję atrakcyjną i ochronną. Niekiedy licówki stosowane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie poleca tego standardu praktyk. Też jak sądzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do zrealizowań mało inwazyjnych, jednakże nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z organizacji w sukcesu koron ząb wymaga być oszlifowany w bardzo większym stopniu. W klubu z czym, skoro nie zachodzi taka konieczność lepiej nie przeszkadzać w organizację uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Barlinek

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments